خرید گلاب درجه یک

تاثیر عرق نعنا در دل درد

عرق نعناع برای معده

نعناع یکی از گیاهانی است که از قدیم به جهت خاصیت ضد اسپاسمی که دارد، به عنوان یک داروی گیاهی برای رفع دل درد استفاده می شده است. به همین جهت امروزه آن را به شکلی ساده تر تولید و عرضه می نمایند که عرق گیاهی نعنا نام دارد. این داروی گیاهی به جهت ضد نفخ بودن و ضد درد بودن بسیار موثر جهت مشکلات گوارشی و معده می باشد. در ادامه می توانید بیش تر با تاثیر عرق نعنا در دل درد و خواص عرق نعناع برای معده آشنا شوید.
تاثیر عرق نعنا در دل درد
گیاه نعنا دارای طبعی گرم و خشک است، به عنوان خوشبو کننده بسیار خوب دهان نیز در صنعت داروسازی جهت تولید خمیردندان استفاده می شود. اما از خواص عرق نعناع برای دل درد نمی توان گذشت، چرا که از دیر باز از این گیاه دارویی ضد اسپاسم جهت گرفتگی های مزمن شکمی، دل درد و دل پیچه استفاده می گشته و به مرور در صنعت داروسازی نیز مورد استفاده تولید کنندگان داروهای شیمیایی نیز قرار گرفت. اما همگان می دانند که داروهای شیمیایی به جهت برخورداری از مواد افزودنی شیمیایی خالی از عوارض نیست و به همین دلیل می توان عرق گیاهی نعناع را انتخابی بسیار خوبی جهت درمان خانگی دانست که می توان اذعان داشت به دلیل محبوبیت این عرق گیاهی جهت رفع دل درد، عرق نعناء در خانه هر ایرانی پیدا می شود.
در روش تولید عرق نعناع تولید کنندگان با استفاده از فرآیند جوشاندن برگ نعنا همراه با آب و پس از آن سرد کردن بخار و تقطیر حاصل از آن منجر به تولید عرق گیاهی نعنا می شود که علاوه بر خوشبو بودن از خواص بی نظیری نیز برخوردار می باشد. برگ نعنا به دلیل برخورداری از ارزش غذایی زیر در صد گرم به جهت مشکلات دیگری چون جبران کمبود آهن، بهبود فشار خون، افزایش اشتها، کاهش آبریزش بینی در مواقع سرماخوردگی، خنک و خوشبو کننده دهان، کاهش افسردگی و خستگی، لاغری و آلرژی های فصلی می تواند مورد استفاده قرار گیرد، اما ارزش غذایی صد گرم برگ نعنا به شرح زیر است:
43 کالری انرژی
86.4 گرم آب
3.8 گرم پروتئین
5.3 گرم کربوهیدرات
9.5 میلی گرم آن
210 میلی گرم کلسیم
از خواص عرق نعنا برای معده درد و تاثیر آن در بهبود دل درد می توان موارد زیر را عنوان نمود:
-    عرق نعناع برای معده درد: عرق نعناع برای معده خوب است، به این دلیل که با تنظیم نمودن آرامش عضلات، از معده درد و سوء هاضمه ناشی از آن می کاهد. هم چنین فیبر موجود در عرق نعنا سبب تسکین معده درد ناشی از یبوست و سوء هاضمه می گردد.
-    عرق نعناع برای التهاب معده: عرق گیاهی نعنا به دلیل برخورداری خاصیت رفع مشکلات گوارشی چون سوء هاضمه، سندروم روده تحریک پذیر، مقاوم در برابر میکروب های مضر و آرامش عضلات می تواند کنترل کننده التهاب معده در کودکان و بزرگسالان باشد.
-    عرق نعناع برای اسید معده: این مشکل از دیگر مشکلات مربوط به معده است که افراد دچار به برگشت پذیری ترشح معده، می توانند با مصرف عرق گیاهی نعناع آن را کاهش دهند.
-    عرق نعناع برای عفونت معده: از خواص عرق نعنا می توان خاصیت ضد عفونی کنندگی آن را نام برد که می توان در درمان این مشکل معده موثر واقع شود.
-    عرق نعناع برای گاز معده: عرق گیاهی نعنا به دلیل طبع گرمی که دارد می تواند با گرم نمودن بدن فرآیند خروج گاز از بدن را تسهیل نماید.
اما توصیه می شود در مصرف عرق نعنا برای سوزش معده و عرق نعناع برای رفلاکس معده احتیاط نمایید، چرا که در این گونه مشکلات مصرف این داروی گیاهی سبب تشدید بیماری می شود. هم چنین به علت خاصیت شل کنندگی که عرق نعنا دارد، می تواند مصرف آن در فرد حامله سبب شل شدن عضلات رحم و خونریزی و احتمال افزایش سقط جنین می شود که توصیه می شود، خانم ها باردار از مصرف عرق نعنا برای نفخ معده، عرق نعناع برای معده درد در بارداری و دیگر مشکلات گوارشی خود در این برهه زمانی بپرهیزند. بر خلاف افراد باردار، افراد دچار به مشکلات قاعدگی می تواند جهت خونریزی خود این عرق گیاهی را مورد مصرف قرار دهند. هم چنین عرق نعناع برای زخم معده به جهت مضر بودن و تشدید کننده آن و کودکان زیر دو سال منع مصرف دارد که باید در آن دقت شود.
خرید عرق نعنا برای معده
به منظور بهره مندی از خواص خوب و تاثیر سریع عرق نعناع برای درمان مشکلات گوارشی از جمله معده درد و دل درد بهتر است اصل این محصول را تهیه نمایید که آن هم در فروشگاه های معتبر و بزرگ ارائه می شود. فروشگاه آنلاین درین نوش به عنوان بزرگ ترین عرضه کننده گلاب عرقیات کاشان با برند مرنجاب را می توان جهت خرید عرق نعناع اصل کاشان معتبر دانست. عرضه محصولات در این فروشگاه معتبر به صورت مستقیم صورت می پذیرد که خریداران بواسطه آن می توانند از قیمت تولیدی نیز بهره مند گردند.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  تقویت قلب و اعصاب با عرق بیدمشک
•  خواص عرق گیاهی دارچین
•  برای داشتن پوست صاف چه عرقیات گیاهی کمک کننده هستند؟
•  عرقیات گیاهی برای درمان سرماخوردگی
•  بهترین مارک عرقیات گیاهی
•  ضمانت بهترین قیمت
•  خرید گلاب و عرقیات گیاهی کاشان
گلاب درجه یک
گلاب اعلا