خرید گلاب درجه یک

گلاب سنتی بخریم یا گلاب صنعتی؟

تولید گلاب صنعتی کاشان

شهر کاشان یکی از قطب های اصلی در بحث تولید و عرضه انواع گلاب و عرقیات گیاهی می باشد که در زمینه خرید این محصولات متقاضیان زیادی را از سراسر کشور به سمت خود جذب نموده است. اما موضوعی که در این مبحث ذهن خریداران را به خود مشغول نموده است را می توان این سوال بیان نمود که گلاب سنتی بخریم یا صنعتی؟ که در باب این موضوع می توان به روش های گلابگیری متفاوت این محصولات اشاره نمود که سبب می شود تا در زمینه انتخاب آن بتوانید به پاسخ سوال خود دست یافته و به خرید اقدام نمایید.

تفاوت گلاب سنتی و گلاب صنعتی چیست؟
در باب بیان تفاوت این نوع از گلاب های تولید شده در شهر گل و گلاب کاشان همان طور که بیان شد شیوه های متفاوت تهیه آن را می توان یکی از تفاوت ها بیان نمود که در گلاب سنتی این طرز تهیه به شیوه زیر می باشد:
مقدار مشخصی از گل های محمدی در مقدار معینی آب در دیگ مسی جوشانده می شود که بخارات آن توسط نیچه یا لوله های متصل به پارچ قرار گرفته در آب سرد به مایع تبدیل شده و گلاب را تولید می نمایند.
اما در تولید گلاب صنعتی کاشان می توان روش تولیدی آن را به شرح زیر بیان نمود:
قرار دادن گل های محمدی در دستگاه های که به سمت گلابگیری بدون هیچ دخالت نیروی انسانی می روند و انجام مراحل جوشاندن و تقطیر و میعان را بیان نمود که به صورت پیشرفته با تکنولوژی صورت می گیرد و سبب تولید گلاب صنعتی می گردد.
به غیر از روش تولیدی این نوع از گلاب ها در بیان دیگر تفاوت این نوع از محصولات می توان به بحث بهداشتی بودن آن ها توجه نمود. در برخی از کارگاه های گلاب گیری سنتی رعایت مسائل بهداشتی به طور کامل انجام نمی گیرد و همین موضوع در بحث استاندارد بودن و بهداشتی بودن گلاب افراد را به شک می اندازد. اما در روش صنعتی به سبب این که تمامی فرایند تولید گلاب بدون دخالت نیروی انسانی صورت می پذیرد سبب می گردد تا این نوع از گلاب صنعتی بهداشتی و استاندارد تر از گلاب سنتی باشد.
تفاوت دیگر این نوع از گلاب های تولید شده در کاشان چه به روش سنتی و چه به روش صنعتی را می توان بحث قیمت گلاب بیان نمود. معمولا قیمت گلاب های سنتی قیمتی بالاتر از گلاب های صنعتی را دارا می باشند و به هیچ وجه نمی توان این تفاوت قیمت را دلیلی بر کیفیت یا بهتر بودن این نوع از گلاب ها بیان نمود و تنها به علت این که گلاب سنتی با دخالت نیرو های انسانی تولید می گردد هزینه بالاتری را نسبت به گلاب صنعتی که به صورت خودکار توسط دستگاه ها گلاب را تولید می نماید، بیان نمود.
در بحث کیفیت نیز می توان به نوع گل مصرفی در تولید و مقدار ترکیب شده آب به آن اشاره نمود که گلاب را در عیار های مختلف تولید می نماید و بسته به نوع عیار یا این که گلاب دو آتیشه می باشد یا نه قیمت و کیفیت بالاتری را دارا می باشد که در باب گلاب صنعتی و سنتی می توان با توجه به موارد بیان شده کیفیت هم پا برای محصولات بیان نمود.
حال که با این توضیحات در باب گلاب سنتی و صنعتی آشنا شده اید نوبت به آن رسیده تا بتوانید به این سوال خود پاسخ دهید که گلاب سنتی بخریم یا گلاب صنعتی؟

گلاب سنتی بخریم یا گلاب صنعتی؟
با توجه به مطالب بیان شده در باب تفاوت های این نوع از گلاب های تولیدی در شهر کاشان به روش سنتی و صنعتی در زمینه خرید گلاب کاشان توصیه می گردد که در صورت شناخت و آشنایی با مراکز معتبر تولید گلاب به روش سنتی این چنین گلاب هایی را خریداری نمایید. اما به سبب تعدد وجود مراکز در این شهر و سودجویانی که در پی کسب سود و درآمد برای خود هستند و نداشتن آگاهی و شناخت معتبر ترین مراکز توصیه می گردد که بدون صرف زمان و دردسر به راحتی از محصولات تولیدی به روش صنعتی یعنی گلاب صنعتی خریداری نمایید که با خیالی آسوده به سبب بهداشتی بودن آن بتوانید از آن استفاده نمایید. در بین برند های مختلف تولید گلاب صنعتی در شهر کاشان می توان برند مرنجاب را به عنوان بهترین برند عرضه گلاب و عرقیات گیاهی کاشان معرفی نمود که عرضه آن توسط شرکت پخش عمده درین نوش برای متقاضیان صورت می گیرد.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  خرید گلاب و عرقیات گیاهی کاشان
•  عرقیات گیاهی مفید در کاهش و تنظیم قند خون(دیابت)
•  راهنمای خرید عرقیات اصل کاشان
•  گلاب سنتی بخریم یا گلاب صنعتی؟
•  خرید عرق بیدمشک
•  هفت خاصیت بیدمشک در پیشگیری و درمان
•  خواص عرق هل چیست؟
گلاب درجه یک
گلاب اعلا