خرید گلاب درجه یک

بهترین و قوی ترین درمان خانگی ترک پاشنه ی پا

درمان خانگی ترک پاشنه پا با دارو های گیاهی

یکی از مشکلات شایع پوستی که به سبب رطوبت کم بدن، خشکی و سرما پدید می آید را می توان ترک پاشنه پا بیان کرد که از مشکلاتی است که بروز آن برای هر فرد امکان رنجش خاطر را به همراه دارد. لذا در پی علت ترک شدن پاشنه پا که به دلایل مختلفی پدید می آید، هستند تا بتوانند به درمان خانگی ترک پاشنه ی پا بپردازند که در این زمینه بهترین و قوی ترین درمان خانگی ترک پاشنه ی پا را می توان درمان خانگی ترک پاشنه پا با دارو های گیاهی بیان نمود.
قبل از بیان راه درمان ترک پاشنه ی پا لازم است در اول به علائم و علت های شایع بروز این مشکل بپردازیم و بعد از آن درمان ترک پاشنه پا با طب سنتی را بیان نماییم.

علت ترک پاشنه پا
علت ترک پاشنه پا در طب سنتی که به نوعی از دیدگاه پزشکی نیز بیان می گردد را می توان کمبود ویتامین A و کمبود اسید های چرب ضروری بدن که در اثر بیماری ممکن است پدید آید را می توان یکی از علل بروز خشکی و ترک پاشنه پا بیان نمود.
اما به دور از بحث طب سنتی و پزشکی عامل بروز یک چنین عارضه پوستی را می توان فشار و مشکلات جسمی بیان نمود. قرار داشتن پا در داخل کفش و تغییرات گرما و رطوبت در آن باعث کاهش آب پوست شده و در نهایت سبب ضخیم شدن پوست این ناحیه و خشک شدن و ترک خوردگی آن می گردد.
استفاده از تمیز کننده یا همان اسکراب های صابونی که چربی پوست را از بین می برند نیز در این زمینه و بروز یک چنین مشکل پوستی تاثیر دارد و یکی از علائم بروز ترک پاشنه پا می گردد.
البته افزایش سن و تغییرات هورمونی که سبب می گردد تا بازدهی سلول ها کاهش یابد نیز بی تاثیر در بروز ترک پاشنه پا نمی باشد. البته همان طور که قبلا نیز بیان شد هوای سرد و زمستان نیز در بروز و تشدید این مشکل تاثیر گذار خواهد بود.
حال که با علت های بروز یک چنین مشکلی آشنا شده اید نوبت به آن رسیده تا در باب علائم ترک پاشنه پا آگاهی به دست آورید تا بتوانید به راحتی به تشخیص این عارضه پی ببرید. ترک خوردگی پاشنه پا یکی از اصلی ترین علائم این عارضه می باشد اما خشکی پا، پاشنه زبر و خشن که دارای التهاب و قرمزی و خارش باشد نیز از علائمی بروز این مشکل می باشد که باید به آن توجه نمایید تا از پیشرفت ترک پاشنه پا جلوگیری شود.
حال پس از بیان این مطالب نوبت به آن رسیده است تا به پاسخ این سوال که برای ترک پاشنه ی پا چه باید کرد با مطالعه مطالب زیر دست یابید که در این زمینه می توان از بهترین و قوی ترین درمان خانگی ترک پاشنه پا که درمان خانگی ترک پاشنه پا با دارو های گیاهی می باشد را بیان نمود.

بهترین و قوی ترین درمان خانگی ترک پاشنه پا
در جهت رفع ترک پاشنه ی پا روش های درمانی خانگی زیادی وجود دارد که یکی از ساده ترین روش های درمان خشکی و ترک پاشنه پا که هم از لحاظ قیمت مقرون به صرفه می باشد و هم اثرات مطلوبی را به همراه دارد می توان استفاده از عرقیات گیاهی به عنوان قوی ترین درمان ترک پاشنه پا اشاره نمود:
- ترکیب گلاب و گلیسیرین: یکی از ترکیبات موثر در بحث درمان ترک کف پا با طب سنتی را می توان استفاده از ماسک ترک پاشنه پا که از ترکیب گلاب و گلیسیرین می باشد، بیان نمود. ترکیب مساوی از گلاب و گلیسیرین و ترکیب آن ها با یکدیگر و استفاده از آن به صورت هر روزه قبل از خواب بر روی پاشنه پا یکی از داروی گیاهی برای ترک پاشنه ی پا می باشد.
- استفاده از عرق نعناع نیز یکی از درمان های گیاهی ترک پاشنه پا می باشد که استفاده از آن را می توانید بدین صورت انجام دهید. در ابتدا پای خود را با آب گرم بشویید و سپس از این نوع دارو گیاهی به صورت مالش بر روی پاشنه پا و پوشاندن آن با جوراب استفاده نمایید و سپس یک شب تا صبح بگذارید بر روی پا باقی مانده و آن را شستشو دهید و دوباره این کار را هر روزه برای رفع این مشکل انجام دهید.
اما به دور از بحث استفاده از داروی گیاهی ترک کف پا، روش های خانگی دیگری نیز در این زمینه وجود دارد که ما در این دست نوشته به بیان برخی از آن ها می پردازیم.

درمان خانگی ترک پاشنه با دارو های گیاهی
به غیر از عرقیات گیاهی مورد استفاده در جهت رفع ترک پاشنه پا می توان به روش های خانگی درمان ترک و خشکی پاشنه پا با دیگر روش های خانگی به شرح زیر اشاره نمود:
- استفاده از اسکراب یا تمیز کننده ترک پاشنه پا: با مقداری صابون و آب گرم قرار گرفته در وان پای های خود را شستشو دهید و سپس با یک سنگ پا به از بین بردن پوست مرده در این ناحیه بپردازید و سپس پس از خشک نمودن آن از بهترین کرم ترک پاشنه پا برای مرطوب نگه داشتن آن استفاده نمایید.
- روغن گیاهی برای ترک پاشنه پا: یکی دیگر از راهکار های ترک پاشنه پا طب سنتی را می توان استفاده از روغن های گیاهی بیان نمود که با شستشو و ماساژ پا با آن می توانید از بروز ترک خوردگی و خشکی در امان بمانید.
- استفاده از عسل برای رفع ترک پاشنه پا: افزودن مقداری عسل در آب و قرار دادن 20 دقیقه پا در آن یکی دیگر از راهکار های درمانی ترک پاشنه پا می باشد.
- استفاده از وازلین، عرق جوجوبا، ترکیب روغن زیتون و لیمو و ... نیز از دیگر روش های رفع ترک پاشنه پا می باشد.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  راهنمای خرید محصول
•  انواع ترکیبات گلاب برای پوست
•  پشتیبانی 24 ساعته
•  خواص چای دارچین و هل
•  شیوه های پرداخت
•  تاثیر عرق نعنا در دل درد
•  قوانین و مقررات
گلاب درجه یک
گلاب اعلا